/resimler/1gelin1damat.com.tr/logo2.png

Sepet  0  
»Üye Girişi»Üye Kayıt
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 0541 473 73 76

Düğün Davetiyeleri

Sünnet Davetiyeleri

Davet Şekerleri

Davetiye Sözleri

İster düğün ister nikâh ister se sünnet davetinize uygun metin ve davetiye sözleri;

 

 

DAVETİYEHAKKINDA


Davetiye Nedir?

Düğün, nişan, nikâh, kına, toplantı, konferans, seminer, gezi, fuar ve açılış vb. gibi tören ve etkinliklere katılması istenen kişilere bu etkinliği duyurma ve bu etkinliğe katılmaları için davet amacıyla hazırlanan özel ve kısa yazılara davetiye denir. Davetiyeler genellikle özel olarak hazırlanmış davetiye kartlarına matbaada bastırılır.  Davetiye için kullanılacak kartın davet edilen etkinliğin niteliğine uygun olmasına özen göstermek gerekir. 

Bir davetiyede davetlilere etkinliğin nerede, ne zaman yapılacağı eksiksiz olarak yer almalıdır. Adresin özellikle açık yazılmasına ve özellikle telefon numarasının yazılmasına dikkat edilmelidir. Hatta davete yerinin konumu ve hatta mümkünse teknolojik cihazlarla davet yerinin kolay bulunabileceği bilgiler eklemekte özellikle İstanbul ve Ankara gibi kalabalık şehirlerde çok fayda vardır. Davetin türüne göre özel olarak belirtilmesi gereken hususlar varsa bunlar da belirtilmelidir: Davetiyenin kaç kişilik olduğu, çocuk getirilip getirmeyeceği, özel kıyafet giyilip giyilmeyeceği, yemek olup olmadığı, ulaşım imkânı, programın süresi, davete cevap istenip istenmediği gibi. Bu özellikle bazı davetiyelerde LCV olarak belirtilebilir. (LCV: lütfen cevap veriniz demek olup cevap verilecek telefon numarası eklenmelidir. Bu esasen davete icabet edip edilemeyeceğini teyit amacıyla olup, davet sahibine destek olma açısından önemlidir. Zira program buna katılımcısı sayısına göre yapılmış olacaktır)
Ayrıca, davet edilen kişiye programda (açılış yapmak, nikâh şahitliği yapmak, oturum başkanlığı yapmak gibi) özel bir görev verilecekse bu durumun belirtilmesi şarttır. 

Davet; toplantı veya resmi bir programla ilgiliyse davetiyeye gündem yazılabilir

 

Kaç Adet Davetiye Bastırmalısınız?

Davetiye sayısına karar verirken davet edeceğiniz dostlarınızın sayısını değil de aile sayısını esas almalısınız.  Bu arada ailesinden ayrı yaşayan ve davet edeceğiniz bekâr davetlilerinizi de bu sayıya ilave etmelisiniz.  Kesin davetiye sayısını hesapladıktan sonra unutma ve hatalı gönderme veya adrese ulaşmama gibi son dakika sürprizlerini de göz önünde bulundurarak davetiye ve ayrıca temin ediyorsanız zarf adedinden %5 ila %10 fazla yaptırmalısınız. Ayrıca hem kendiniz hem de yakın dostlarınız hatıra olsun diye saklamak isterseniz bu ilave sayı işinize yarayacaktır. Ayrıca şirket ve ya kurumlar için toplu davet yapabileceğiniz davetiyeler de sizin özel hazırlanabilir.

 

Davetiye İle İlgili Önemli Bir Ayrıntı

Aile ve dost çevresi çok geniş olanlar için ne yazık ki her etkinliğe herkesi davet etmek mümkün olmayabilir. Örneğin, nikâh ve düğünü ayrı yapmak zorunda kalabilirsiniz veya kına için kısıtlı sayıda yakınlarınızı davet etmek durumunda kalabilirsiniz.  Böyle bir durumda davetiyede karışıklık olmaması için ise özel bir tedbir almalısınız. Böyle bir durumda ya davetiyeleri iki farklı şekilde bastırmalısınız ya da davetiye ile birlikte küçük kartların hazırlatılmasını davetiyenizi hazırlayan bizlerden talep edebilirsiniz. Böylece her iki etkinliğe yani nikâh ve düğüne veya kına ve düğüne çağıracağınız davetlilere ayrı, tek etkinliğe davet edeceğiniz dostçalarınızı gruplayarak davetiye gönderebilirsiniz.

 

İster düğün ister nikâh ister se sünnet davetinize uygun metin ve davetiye sözleri;

 

 

bölümlerinden seçebilirsiniz. Ya da istediğiniz sözü veya metini siparişiniz sırasında formun ilgili kısmına yazabilirsiniz.

En şık düğün davetiyeleri, sünnet davetiyeleri, nikah davetiyeleri 1gelin1damat.com.tr 'de

 İletişim


Tel      : 0212 528 28 48 - 0541 473 73 76

e-mail  : info@1gelin1damat.com.tr

Adres   : 2. Matbaacılar Sitesi ZC5 Topkapı, İstanbul

 

 Bizi Takip Edin


 » Facebook

 » Twitter

 » instagram

 » Yorum Ekle | Yorumlar

 » Sipariş Takip

  Kampanyalarımızdan Haberdar Olmak İçin
  E-Posta Listemize Kayıt Ol.

Gelin1Damat.com.tr © 2015 Bu Site Davetiye Rehberi E-Ticaret sistemi ile hazırlanmıştır.  
Sayfa Başı